Przyjaciele

 • DKK przy Bibliotece Polskiej w Amsterdamie

  W styczniu 2017 r. rozpoczął swoją działalność Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece Polskiej w Amsterdamie. Pod adresem: GGZ Keizersgracht 174 BG,1016DW Amsterdamraz w miesiącu będą odbywały się spotkania skierowane do dorosłych, którzy nie są obojętni wobec literatury..

  Czytaj więcej
 • Dyskusyjny Klub Książki Czarnego

  Spotykamy się raz w miesiącu, w środowe popołudnia. Klub działa przy księgarni Wydawnictwa, na Marszałkowskiej 43, w Warszawie, uczestnicy mogą liczyć na specjalne rabaty przy zakupie omawianych tytułów, udostępniam również kilka egzemplarzy do wypożyczenia..

  Czytaj więcej
 • Galopem przez literaturę

  Nasz niewielki Klub to szóstka dziewczyn, które poznały się w stajni. Jako że koniarstwo to nie hobby tylko styl życia, udaje nam się znajdować wspólny język, chociaż poza stajnią jesteśmy zupełnie różnymi osobami..

  Czytaj więcej
 • DKK „Czytadło”

  Nasz klub to kilkanaście znajomych pań. Cztery lata temu jednej z nas strzeliło do głowy, żeby razem coś przeczytać. Od tamtej pory demokratycznie wybrane i przeczytane książki omawiamy raz w miesiącu, zawsze z kolacją, której menu związane jest z naszą lekturą. I sączymy wino czerwone lub białe..

  Czytaj więcej
 • DKK z Krakowa

  Jesteśmy grupą przyjaciół. Od pięciu lat spotykamy się raz w miesiącu „na klubie”, czyli kolacji połączonej z rozmową o książce. Czytamy głównie literaturę piękną. Tytuł wybiera osoba, która jest gospodarzem kolejnego spotkania. Musi być to książka, którą zna i o której chce porozmawiać..

  Czytaj więcej
 • Kolacje Literackie / Tarabuk

  Kolacje Literackie to warszawski klub czytelniczy założony w 2010 roku. Spotkania odbywają się co dwa tygodnie w księgarnio-kawiarni Tarabuk i koncentrują się głównie na prozie XX i XXI wieku. Teksty do lektury uczestnicy otrzymują przed spotkaniem drogą elektroniczną. Prowadzą Anna Roszman i Maciej Marcisz..

  Czytaj więcej
 • DKK przy Bibliotece Instytutu Polskiego w Sofii

  Celem Klubu jest promocja literatury w języku polskim i promocja zbiorów Biblioteki Instytutu Polskiego w Sofii. Oferta skierowana jest do wszystkich osób znających język polski..

  Czytaj więcej
 • Dyskusyjny Klub Czytelniczy / Krytyka Polityczna

  Spotkania dyskusyjnego klubu czytelniczego Krytyki Politycznej odbywają się raz w miesiącu w księgarni Centrum Kultury Nowy Wspaniały Świat. Spotkania prowadzi Marta Konarzewska, polonistka, krytyczka literacka, teoretyczka queer, współautorka (wraz z Piotrem Pacewiczem) książki "Zakazane miłości"..

  Czytaj więcej
 • Bukklub / Galeria Kordegarda

  Bukklub to comiesięczne rozmowy na temat wybranej książki, prowadzone przez dziennikarzy z miesięcznika kulturalnego "Bluszcz" - współorganizatora spotkań. .

  Czytaj więcej