Biografia Josepha Conrada

O Roku Conrada

Artykuły

 • #
  Joseph Conrad w audycjach Polskiego Radia

  Dobiega końca Rok Josepha Conrada. Zachęcamy do wysłuchania audycji poświęconych twórczości autora „Lorda Jima” emitowanych podczas Świąt Bożego Narodzenia na antenie Programu 3 Polskiego Radia, a teraz dostepnych on-line:

 • #
  Joseph Conrad i laureaci Niezależniej Sceny Młodych Polskiego Radia w Czwórce

  W Wigilię Bożego Narodzenia, Pierwszy oraz Drugi Dzień Świąt radiowa Czwórka prezentować będzie słuchowiska nagrodzone w konkursie "Conrad na Niezależnej Scenie Młodych Polskiego Radia". Akcja była skierowana do młodych twórców i w ten sposób Czwórka włączyła się w obchody Roku Josepha Conrada.

 • #
  Mural Josepha Conrada w Krakowie

  10 grudnia 2017 roku odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu dedykowanego Josephowi Conradowi, który wpisze się w kreatywny klimat poprzemysłowej dzielnicy Zabłocie w Krakowie.

 • #
  Ostatnie atrakcje obchodów Roku Conrada

  Wystawa o Josephie Conradzie, mural dedykowany pisarzowi oraz spacer śladami tego wyjątkowego podróżnika. Przed nami ostatnie projekty realizowane w ramach obchodów przypadającej w tym roku, okrągłej 160. rocznicy urodzin Josepha Conrada.

 • #
  Prapremiera „Conrada” Ingmara Villqista w Teatrze Śląskim

  Prapremiera „Conrada” Ingmara Villqista odbędzie się w niedzielę 3 grudnia w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. To kolejne spojrzenie na znanego pisarza i jego twórczość w dobiegającym końca Roku Josepha Conrada.

 • #
  „Conrad. Podróż metafizyczna” w ramach Verba Sacra

  Danuta Stenka, Mariusz Bonaszewski i Krzysztof Gosztyła przypomną dzieła Josepha Conrada podczas Wielkiej Gali Słowa, która odbędzie się 29 listopada w ramach XVII Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra. Tegoroczna edycja wydarzenia rozpoczęła się 6 listopada.

 • #
  Koncert finałowy Festiwalu "Obrazy z Conrada"

  Muzyka Krzesimira Dębskiego, Adriana Williamsa, Jarosława Siwińskiego i Adama Porębskiego skomponowana na motywach dzieł Józefa Teodora Konrada Korzeniowskiego, czyli warszawski finał ogólnopolskiego Festiwalu „Obrazy z Conrada” już dziś, w niedzielę 26 listopada.

 • #
  Kraków: Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Conrad i (pop)teksty”

  W Krakowie rozpoczęła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa: Conrad i (pop)teksty organizowana przez Wydział Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ośrodek Dokumentacji i Badania Twórczości Josepha Conrada.