Polski program literacki i branżowy


 • Obecności Polski w roli gościa honorowego na Międzynarodowych Targach Książki w Londynie towarzyszy bogaty program literacki i branżowy.

  Czytaj więcej

Autorzy


 • Pisarze reprezentujący Polskę na Międzynarodowych Targach Książki w Londynie.

  Czytaj więcej

Artykuły

 • #
  Zakończyły się Targi Książki w Londynie

  W Londynie zakończyły się wiosenne targi książki, na których Polska była gościem honorowym. Przez trzy dni targowe jedenastu polskich autorów wybranych przez Instytut Książki i British Council prezentowało swoją twórczość wydawcom, agentom i czytelnikom z całego świata.

 • #
  LBF: relacja z drugiego dnia targów

  O postrzeganiu Polski za granicą, polskiej kulturze poznawanej z kobiecej perspektywy, pułapkach tłumaczenia twórczości Josepha Conrada i sztuce rysowania rozmawiali w środę polscy autorzy podczas drugiego dnia londyńskich targów książki. Z czytelnikami i wydawcami spotkali się m.in. Artur Domosławski, Dariusz Karłowicz, prof. Andrzej Nowak, Olga Tokarczuk oraz Aleksandra i Daniel Mizielińscy.

 • #
  LBF: relacja z pierwszego dnia targów

  Dyskusjami o polskiej literaturze kryminalnej, książkach ilustrowanych i trudach pracy tłumacza zainaugurowano we wtorek pierwszy dzień The London Book Fair, najważniejszych wiosennych targów książki na świecie. O swojej twórczości opowiadali m.in. Olga Tokarczuk, Zygmunt Miłoszewski oraz Aleksandra i Daniel Mizielińscy.

 • #
  Grzegorzewska na liście Bookera

  Guguły" Wioletty Grzegorzewskiej znalazły się na liście 13 książek nominowanych w tym roku do prestiżowej nagrody literackiej – The International Man Booker Prize.

 • #
  Przyznano International Excellence Awards

  Podczas otwarcia The London Book Fair wręczono International Excellence Awards 2017 – nagrody przyznawane przez londyńskie targi ksiażki oraz UK Publishers Association (PA), czyli brytyjskie stowarzyszenie wydawców. 

 • #
  Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Londynie

  Dziś rozpoczynają się The London Book Fair – jedno z najważniejszych wydarzeń światowej branży wydawniczej. Odbywające się każdego roku na wiosnę londyńskie targi książki są przede wszystkim miejscem sprzedaży praw autorskich i nawiązywania międzynarodowych kontaktów.

 • #
  Migawki z Londynu

  Relacje z każdego dnia Międzynarodowych Targów Książki w Londynie, na których Polska występuje w roli gościa honorowego, znajdziecie w naszej galerii.

 • #
  Barszcz biało-czerwony

  Najpierw do Londynu pojechała beczka polskiego kimchi, jak w świecie kulinarnym nazywa się czasem zakwas na barszcz, a zaraz po nim food truck w barwach narodowych. Dzięki temu