Seminarium I

I seminarium BIBLIOTEKA NOWA
Biblioteka 2020 czyli nowe wyzwania dla bibliotek publicznych

Kraków, 15 kwietnia 2015

ICE KRAKÓW
International Conferences and Entertainment
ul.
Marii Konopnickiej 17

Podsumowanie grupy roboczej można zobaczyć tutaj.

o seminarium
I seminarium z cyklu Biblioteka Nowa będzie poświęcone nowej roli bibliotek we współczesnym społeczeństwie. Jego celem będzie odpowiedź na następujące pytania:

-     Jak ma wyglądać idealna biblioteka przyszłości?
-     Jakie są jej zadania i rola w społeczeństwie?
-     Jakie ramy społeczne / prawne / polityczne muszą zostać stworzone,
      żeby biblioteki mogły dobrze wykonywać swoje zadania informowania,
      uczenia, integrowania?
-     W oparciu o jakie narzędzia należy tworzyć strategie rozwoju bibliotek?


Na te pytania odpowiedzą prelegenci z Danii, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, którzy zaprezentują wizje i strategie rozwoju powstające w ich krajach.

 

prelegenci
Jens Thorhauge
z Danii – założyciel Thorhauge Consulting, wieloletni dyrektor Danish Agency for Libraries and Media, autor między innymi „New Trends in Scandinavian Public Libraries”.

Emmanuel Aziza z Francji – zastępca dyrektora Bibliothèque publique d'information (Centre Pompidou), zajmuje się przede wszystkim restrukturyzacją przestrzeni bibliotecznej.

Klaus-Peter Böttger z Niemiec – dyrektor biblioteki miejskiej w Essen, członek wielu stowarzyszeń w tym IFLA, Library and Information International i EBLIDA. Böttger zajmuje się przede wszystkim kwestiami wydajności i finansowania bibliotek oraz strategiami zarządzania
i szkoleniami.

Brian Ashley z Wielkiej Brytanii– dyrektor ds. bibliotek w angielskim Arts Council, dwukrotnie wybrany do National Executive of the Society of Chief Librarians. Brian Ashley zajmuje się przede wszystkim promocją czytelnictwa i digitalizacją usług bibliotecznych.

do pobrania
program seminarium

organizatorzy